Potvrde/uvjerenja iz kaznene evidencije u postupku kandidiranja na Lokalnim izborima 2021.

Pogledajte link na stranicu Ministarstva pravosuđa i uprave:

na kojem  linku se nalaze detaljne upute o izdavanju potvrde/uvjerenja iz kaznene evidencije u postupku kandidiranja na Lokalnim izborima 2021. godine.

Napominjemo kako je izdavanje potvrde i posebnog uvjerenja oslobođeno sudskih i upravnih pristojbi.

Molimo gradska i općinska izborna povjerenstva da ovaj link dostave svim političkim strankama koje su participirale u predstavničkom tijelu do dana stupanja na snagu Odluke Vlade Republike Hrvatske o raspisivanju Lokalnih izbora 2021.

Ukoliko su gradska i općinska izborna povjerenstva u mogućnosti, preporučamo ovaj link objaviti i na internet stranicama grada/općine.

S poštovanjem,

ŽUPANIJSKO IZBORNO POVJERENSTVO