OPG Danijel Horvatić - OPG Zlata vrijedan

Zagrebačka županija može se pohvaliti najvećim brojem prijavljenih OPG-ova na području Hrvatske. Jedan od najboljih među njima svakako je OPG Danijela Horvatića iz Stare Kapele u Općini Dubrava, koji je predstavljao Zagrebačku županiju u izboru za OPG Zlata vrijedan. A da prijašnji rezultati Damira i Danijela Horvatića nisu bili slučajni pokazao je i izbor u Velikoj Gorici, gdje je OPG Danijela Horvatića osvojio drugo mjesto.

-Iskreno, nismo ovo očekivali. Nagrada mi puno znači, pošto takvo priznanje ne možeš dobiti svaki dan- još prepun dojmova rekao nam je Danijel Horvatić, koji je na proglašenje stigao u pratnji supruge Magdalene.

OPG Horvatić bavi se stočarstvom i ratarstvom, ali proizvodnjom mlijeka te tovom junadi.

-Na gospodarstvu trenutno imamo 150 goveda, od čega je 60 mliječnih krava. Također, bavimo se i proizvodnjom genetskog materijala, jer na našem su imanju bila dva vrhunska bika, od kojih je jedan završio u Njemačkoj, a drugi u Češkoj- otkrio nam je aktivnosti OPG-a Danijel, kojem svakodnevni rad ne pada teško.