OBAVIJEST O PREGLEDU PRSKALICA I RASPRŠIVAČA

OBAVIJEST O PREGLEDU PRSKALICA I RASPRŠIVAČA

Ekipa 1                                            Ekipa 2

Pon. 11.09.Dubrava Vrbovečka,od 9h,DudnjakPon.11.09.Vukovina,od 9h, ispred Društvenog doma

Uto.12.09.Bukevje,8-11h, ispred DVD-aUto.12.09.Otok Svibovski, od 8h, kod DVD-a

Lekneno,od 12h,kod nog. igrališta

Sri.13.09.Samoborski Otok,od 8h,Društveni domSri.13.09.Donja Bistra,od 8h, parking kod igrališta

Čet. 14.09.FarkaševecSamoborski,od 8h,parking NKČet.14.09.Krašić,8-11h, bivše sajmište

Petrovina,od 12h, kod DVD-a

Pet. 15.09. Jastrebarsko,od8h, sajmištePet.15.09. Draganić,od 8h, parking kod Općine

U skladu sa Zakonom o održivoj uporabi pesticida (NN 14/2014) i Pravilnikom o održivoj uporabi pesticida (NN 142/2012), strojevi za primjenu pesticida podliježu redovitim pregledima svake 3 godine radi utvrđivanja ispunjavaju li sve potrebne sigurnosne, ekološke i zdravstvene zahtjeve.

Od 26.studenog 2016. godine, svi vlasnici uređaja bez valjanog pregleda i znaka ili sa isteklom registracijom uređaja su u prekršaju i podliježu zakonskim kaznama od 2.000-15.000 kn.

Napomena: Za ponovni pregled prskalica i atomizera može se pristupiti 6 mjeseci prije isteka registaracije a upisuje se datum prvog pregleda.

Priprema uređaja za ispitivanje:

• Temeljito očistite prskalicu ili raspršivač iznutra i izvana
  • 2/3 ( 70% ) napunite spremnik čistom vodom
  • Provjerite ispravnost manometra, očistite mlaznice i filtere, po potrebi zamjenite neispravne
  • Na ispitivanje ponesite dokument sa OIB-m i ukoliko imate izvješće sa prethodnog pregleda

MOLIMO VAS DA O RASPOREDU PREGLEDA OBAVIJESTITE VAŠE SUSJEDE I PRIJATELJE POLJOPRIVREDNIKEKOJI NISU DO SADA IZVRŠILI ISPITIVANJE I TIME ISPUNILI ZAKONSKU OBAVEZU.