«

»

tra.
21
2017

Akcija upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica

Udruga žena općine Dubrava, u suradnji sa Zakladom Ana Rukavina, organizira akciju upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica. Ovom akcijom, Udruga se uključuje u projekt Zaklade pod nazivom “Lijek je u nama”, kako bi zajedničkim snagama pomogli oboljelim osobama u potrazi za podudarnim darivateljem.

Udruga žena općine Dubrava poziva sve zainteresirane građane dobrog zdravlja, starosti od 18 do 40 godina, da podrže akciju i upišu se u Hrvatski registar. Postupak upisa obuhvaća popunjavanje pristupnice i zdravstvenog upitnika te davanje uzorka krvi za HLA tipizaciju kojom se utvrđuju antigeni tkivne snošljivosti. Upis u Hrvatski registar prvi je korak pomoći teško oboljelima od akutnog i kroničnog oblika leukemije te bolesnika s teškim oštećenjem koštane srži diljem svijeta.

Akcija u Dubravi održat će se 28. travnja, u prostorijama Općine Dubrava, u vremenu od 15 do 17 sati.

Više informacija možete pronaći na web-stranici Zaklade Ana Rukavina te FB stranici Udruge žena općine Dubrava.